אשטנגה

אשטנגה סדרה שניה – נאדי שודנה

נטע ברנע

שבת 16.11  

15:00-18:00

עלות הסדנה לתלמידי הסטודיו 80 שקלים בתשלום מראש

עלות הסדנה לתלמידים מהחוץ 100 שקלים בתשלום מראש

עלות הסדנה ביום הסדנה 150 שקלים

אשטנגה היא שיטת תרגול המאופיינת בסגנון הדינמי שלה המאפשר יצירת חום פנימי, הזעה והתנקות מרעלים. סדרות התנוחות הקבועות מבוססות על מסורת יוגה עתיקה שהוחייתה על ידי פטבהי ג’ויס. האלמנטים המרכזיים בתרגול האשטנגה הם נשימה, קאורדינציה בין נשימה לתנועה, ריכוז וניתוב אנרגתי בגוף. כל אלה יוצרים זרימת דם טובה יותר, גוף קל וחזק ותודעה שקטה. המילה אשטנגה משמעותה – שמונה גפיים, שמייצגות את שמונת הצעדים שבמהלכם אנחנו לומדים להשקיט את התודעה, דרך חיזוק וניקוי הגוף הפיזיולוגי והאנרגטי והגעה להארה. שמונת השלבים הם: אמות מוסר, התייחסות עצמית, אימון פיזי – תנוחות, אימון נשימה, ניתוב חושים, ריכוז, מדיטציה וחופש. באשטנגה ישנן 6 סדרות של תנוחות. שתי הסדרות הראשונות באשטנגה הן הסדרות המרכזיות, שאיתן ודרכן אפשר לעבוד ולהתפתח.

הסדרה השניה של תנוחות בשיטת האשטנגה יוגה נקראת גם נאדי שודנה, שמשמעותה טיהור או ניקוי של ערוצי האנרגיה בגוף. הסדרה עוסקת בעיקר בכיפופים לאחור, פתיחת מפרקי הירך (העברת הרגליים מעבר לראש) ושיווי משקל על הידיים. בעוד הסדרה הראשונה מחזקת מאוד את הגוף, ומקרקעת, הסדרה השניה מהווה המשך התפתחות ופתיחה של הגוף.

הסדנה מתאימה לתלמידים שמכירים את הסדרה הראשונה ומתרגלים לפחות שנה. נתרגל תנוחות שמכינות לקראת התנוחות המלאות בסדרה השניה ונדגים דרכים בטוחות להכנס לתנוחות או למודיפיקציות שלהן. נסיים את התירגול בפראניאמה, תרגילי נשימה.